Real estate

00995-555395808

 

Technical

00995-595369098 

 

Email

yourapartment

all ads

 

اقیانوس ها صورتی بودند!

اقیانوس ها صورتی بودند!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اقیانوس ها صورتی بوده اند؟ تصور کنید یک دنیایی که بیشترش اقیانوس بوده و آن هم به رنگ صورتی؟ اما چطور به این کشف رسیده اند؟

 

به گزارش سایت ریمونت کاران گرجستان به نقل از الی گشت, محققان سنگ هایی را که از صحرای بزرگ آفریقا در موریتانی کشف شده را مورد بررسی قرار دادند. سپس با استخراج رنگ دانه از فسیل باکتری هایی که در این سنگ ها وجود داشت به نتایج شگفت انگیزی رسیدند! داخل این باکتری های ریز دانشمندان موفق به کشف کلروفیلی شدند که ۱.۱ میلیون سال پیش به وجود آمده است (همان رنگ دانه ای که امروزه در فتوسنتز گیاهان استفاده می شود). این یافته تقریبا ۶۰۰ میلیون سال قدیمی تر از فسیل کلروفیل مشابه ای است که قبلا کشف شده بود.

این کشف نشان داد که سیانوباکتر (cyanobacteria)، یا همان باکتری که در نورآفتاب زنده می ماند بسیار قبل تر از جلبک وجود داشته است. جلبک ها حدود ۶۵۰ میلیون سال پیش به وجود آمده اند و این کشف جدید نشان می دهد که میلیون ها سال پیش از آن نیز موجودات زنده وجود داشته اند. در واقع، مطالعات نشان می دهد که باکتری ها به مدت صدها میلیون ها سال حاکم بلامنازع اقیانوس های باستانی زمین بوده اند و هیچ موجود زنده دیگری غیر از آن ها وجود نداشته است! قدیمی ترین رنگ دنیا صورتی بوده و باکتری های ۱ میلیون سال پیش با تولید رنگ صورتی اقیانوس های باستانی را به رنگ صورتی درآورده بودند و دنیایی خیالی و رویایی به وجود آورده بودند!

 

اقیانوس های صورتی

همان طور که می دانیم کلروفیل همان چیزی است که باعث به وجود آمدن رنگ سبز در گیاهان می شود. با این حال کلروفیل ۱ میلیون ساله تفاوت هایی با کلروفیل های امروزی داشته و رنگ آن قرمز تیره و ارغوانی بوده است. هنگامی که محققان فسیل ها را تجزیه کردند تا مولکول های باکتری را آنالیز کنند به رنگ صورتی درخشان و خوشرنگی رسیدند! این یافته اثبات می کند که موجودات زنده و ارگانیسم های باستانی رنگی صورتی داشتند و در نتیجه ته رنگی صورتی به اقیانوس ها داده بودند! بنابراین قدیمی ترین رنگ دنیا صورتی بوده است! تصور کنید در دنیا باستان وقتی هنوز هیچ موجود زنده ای وجود نداشته اقیانوس های صورتی رنگ وجود داشته اند! این تصویر بیش از حد فانتزی و تخیلی است، مگر نه؟

 

بروک، استاد علوم طبیعی دانشگاه ملی استرالیا در مورد این کشف می گوید:

وقتی برای اولین بار به این رنگ صورتی رسیدیم کاملا غافلگیر شدیم. علاوه بر رنگ صورتی، نکته جالب در مورد این باکتری ها قدمت آن هاست. حتی جلبک که یکی از قدیمی ترین گونه های حیات در دنیا به شمار می رود در آن زمان هنوز وجود نداشته است. یک میلیون سال پیش باکتری های صورتی وجود داشته اند و باید صدها میلیون سال می گذشت تا بالاخره جلبک ها به وجود بیایند. جلبک هایی که در نهایت اساس و مبنای شکل گیری و تکامل حیوانات بزرگ تر را ایجاد کرده اند.

shopping online

working hour

monday 08:00 AM - 10:00 PM
tuesday 08:00 AM - 10:00 PM
wednesday 08:00 AM - 10:00 PM
thursday 08:00 AM - 10:00 PM 
friday 08:00 AM - 10:00 PM
call 555395808- 595369098 

 

Please publish modules in offcanvas position.

    

paypal acoount