Real estate

00995-555395808

 

Technical

00995-595369098 

 

Email

yourapartment

all ads

 

اجرای پارکت و انتخاب رنگ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کفپوش  از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فضای کلی محیط را نیز تغییر می دهد. بهتر است برای دوری از هر گونه نارضایتی در طراحی داخلی خانه کفپوش مناسب برای خانه خود را خودتان انتخاب کنید و این یعنی باید به تحقیق در مورد مدل ها و ویژگی ها مختلف پارکت ها یا کفپوشها  بپردازید و تمامی جوانب را درنظر بگیرید. برای مثال اگر برای طراحی دیوار خانه از کاغذ دیواری با طرح و رنگ قوی استفاده کرده اید بهتر است برای کف خانه کفپوشی ساده، بدونه طرح و خلوت استفاده کنید تا نوعی تعادل در محیط برقرار شود.

کفپوش های چوبی با توجه به جنس چوب و نوع گره های آن (موازی یا بافت دار) دارای تنوع زیادی هستند. چوب های نرم تر از قبیل کاج و صنوبر از جمله کفپوش ساده را شکل می دهند که به صورت موازی کنار هم نصب می شوند. این کفپوش ها در بازار ارزان تر از مدل های دیگر هستند اما در مقابل از مقاومت کمتری برخوردار هستند. پس از این کفپوش ها نباید درمحیط های که در آن رفت و آمد زیاد است مانند آشپزخانه استفاده کنید.نوع دیگر کفپوش های سخت هستند که از چوب های بلوط و افرا تهیه می شوند و به آسانی خراب نمی شوند البته قیمت آنها نسبت به مدل نرم گران تر است.

کلیه کفپوش ها چه از جنس نرم و چه از جنس سخت دارای رتبه بندی هستند. مثلا کفپوش درجه یک دارای درخشندگی و گره های بیشتر است و برای محیط هایی مثل پذیرایی مناسب است اما برای مکان هایی مثل اتاق که قرار است فرشی بزرگ در وسط پهن شود بهتر است از کفپوش ها درجه 2 استفاده شود.

در مورد رنگ کفپوش ها هم باید توجه کنید که رنگی که انتخاب می کنید دکوراسیون کلی فضا را شکل می دهد. رنگ روشن بیشتر فضا را غیر رسمی می کند در صورتی که رنگ تیره بیشتر احساس رسمی و شیک بودن به محیط می دهد. البته رنگ ها روشن برای فضاهای کوچک تر مناسب هستند چرا که فضا را بزرگتر جلوه می دهند اما کفپوش ها تیره رنگ محیط بزرک را گرم و صمیمی نشان می دهد.

با آگاهی از این که رنگ، نور و فضا به هم وابسته‌اند، انتخاب سخت‌تر می‌شود. رنگ سقف و دیوارها تاثیر قابل توجهی روی احساس شما از محیط می‌گذارد. رنگ انتخابی می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد.

برای نمونه

*یک اتاق با پارکت و دیوارهای روشن خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما اگر فقط از رنگ‌های روشن استفاده شود، خانه سرد و بی‌روح خواهد شد.
*
اگر دیوارهای اتاق تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد، تاثیر خطوط افقی بیش‌تر می‌شود. به عبارت دیگر به خطوط افقی بیش‌تر توجه می‌شود.
*
در صورتی که پارکت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند، اتاق باریک‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد.

*پارکت تیره با دیوارها و سقف روشن اتاق را پهن‌تر نشان می‌دهد.
*
یک اتاق با پارکت و سقف تیره و دیوارهای روشن پهن‌تر و پایین‌تر به نظر می‌رسد.
*
اگر سقف روشن اما دیوارها و پارکت تیره باشند، حس بودن در زیرزمین در فرد ایجاد می‌شود. چون نور فقط از بالا خواهد بود.

 

رنگ‌ پارکت

*پارکت بژ و کرم متمایل به زرد، جاهای کم‌نور و تاریک را روشن‌تر و شادتر می‌کند و آرامش‌بخش است.
*
پارکت فندقی جزو رنگ‌های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می‌کند.
*
پارکت قهوه‌ای، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.
*
پارکت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن می‌کند.
*
پارکت خاکستری تیره خنثی، شیک و آرامش‌بخش است.

در ادامه این مطلب نکاتی ارائه شده است که با رعایت آن‌ها می‌توانید رنگی مناسب را برای  پارکت منزل خود انتخاب کنید. سایز اتاق، بافت و رنگ دیوارها، ارتفاع سقف و رنگ لوازم خانگی اولین مواردی هستند که هنگام انتخاب رنگ برای پارکت باید در نظر داشته باشید. برای موفقیت‌آمیز بودن طرح نهایی، رنگ‌ها باید مکمل یکدیگر باشند. پارکت جدید باید با پارکت موجود در منزل، همخوانی داشته باشند تا یک‌دست بودن و نظم لوازم خانگی منزل‌تان حفظ شود.  از استفاده از رنگ تیره برای کف اتاق‌های کوچک دارای دیوار تیره خودداری نمایید. با این کار، اتاق شلوغ‌تر و دل‌گیرتر به نظر می‌رسد.  رنگ‌های تیره گرمای سایر اجزای دکوراسیون منزل‌تان را بی‌اثر می‌کنند.  در اتاق‌هایی که ارتفاع سقف کوتاه است، رنگ‌های روشن را برای پارکت و دیوارها انتخاب کنید. ترکیب‌های رنگی سیاه و سفید انتخاب مناسب و محبوبی برای استودیوهای هنری و نیز طراحی دکوراسیون داخل  فضاهای مدرن و مد روز هستند. اگر به دنبال طرحی کلاسیک هستید، پارکت‌ چوبی طبیعی بدون لکه یا دارای سایه‌های قهوه‌ای کلاسیک، انتخابی بی‌نقص خواهد بود. رنگ‌های  جیغ و سیر (پارکت چوبی همرنگ با سایه‌های مختلف از رنگ قرمز مانند رنگ چوب درخت جاتوبا یا ترکیب رنگی چوب بلوط و درخت زبان گنجشک) انتخابی بی‌نقص برای شرکت‌های تبلیغاتی، ادارات و فضاهای باز محسوب می‌شوند چرا که در چنین مکان‌هایی، رنگ و چیدمان کف، عنصر مرکزی دکوراسیون محسوب می‌شود. ترکیب‌ رنگ‌های گرم طلایی، قهوه‌ای و قرمز باعث دنج و گرم‌ به نظر رسیدن اتاق‌تان شود.  پارکت‌های به رنگ سفید و خاکستری، باعث می‌شوند اتاقتان جادارتر و فراخ‌تر به نظر برسد.

اگر پوشانده شدن فرورفتگی یا خراش‌های کوچک ایجاد شده روی کفپوش برای‌تان مهم است، از پارکت چوبی طبیعی با گوشه‌های مات استفاده کنید. به یاد داشته باشید که رنگ‌های استفاده شده در اتاق یا محیط منزل باید مکمل و همزمان در تضاد با یکدیگر باشند. رنگ پارکت نباید با رنگ لوازم خانگی و دیوارها یکسان باشد. به نمونه‌های مختلف رجوع کنید و از آن‌ها ایده بگیرید. الگو گرفتن از عکس‌های مختلف از طراحی‌های دکوراسیون داخلی و استفاده از نرم‌افزار‌های شبیه‌سازی دکوراسیون اتاق می‌توانند به شما در نتیجه‌گیری نهایی کمک کنند. بهترین راه برای انتخاب رنگ کفپوش، دیدن نمونه واقعی پارکت روی آن زیر نور طبیعی است.

نکاتی دیگر برای رنگ پارکت و لمینت

انتخاب نمونه پارکت و امتحان کردن آن در منزل، تقریبا مرحله نهایی در فرآیند خرید است. در ادامه، نکاتی آورده شده‌اند که بهتر است هنگام انتخاب نمونه پارکت رعایت کنید.  هنگام مراجعه به فروشگاه‌های دکوراسیون داخل، یک عدد کوسن روی مبل، یک نمونه از رنگ کابینت‌ها یا مجموعه رنگ‌های موجود در اتاقی که می‌خواهید کف آن را با پارکت چوبی بپوشانید، همراه خود داشته باشید. نمونه‌هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ‌هایی هستنند که به فروشگاه برده‌اید. برای مثال اگر بزرگ‌ترین وسیله چوبی اتاق‌تان به رنگ بلوطی روشن با رگه‌های تیره است، برای بهتر کردن ظاهر اتاق‌تان، می‌توانید یک رنگ تیره را برای پارکت انتخاب کنید. از انتخاب بیش از سه نمونه پارکت برای بردن به منزل خودداری نمایید. انتخاب بیش از سه نمونه نه تنها به تصمیم‌گیری نهایی شما کمک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود بیشتر دچار سردرگمی شوید. نمونه‌ها را در محل مورد نظر قرار داده و آن‌ها را زیر نور طبیعی و نیز زیر نور چراغ در هنگام شب، مشاهده نمایید.

ترکیب رنگی نمونه‌های انتخابی در کنار لوازم چوبی، لوازم خانگی، کف‌های مجاور و دیوارها را ارزیابی کنید. اتاق را ترک کنید و بعد از چند دقیقه مجددا بازگردید. این کار را روز بعد نیز تکرار کنید. این روش بسیار خوبی برای سنجیدن احساس‌تان نسبت به اتاقی است که قرار است کف آن با رنگ انتخابی پوشیده شود. در نهایت، بدترین نمونه را از میان سه نمونه انتخابی کنار بگذارید و کار خود را با دو نمونه دیگر ادامه دهید تا در نهایت تصمیم بگیرید کدام یک از آن‌ها انتخاب نهایی‌تان خواهد بود.

 

برخلاف باور برخی افراد، نصب پارکت و لمینت نکته بسیار مهم و حساسی است که اگر ناشیانه اجرا شود تمام هزینه شما برای خرید مصالح را هم هدر می دهد. در خواست نصاب حرفه ای: 555395808-557508803

 

shopping online

working hour

monday 08:00 AM - 10:00 PM
tuesday 08:00 AM - 10:00 PM
wednesday 08:00 AM - 10:00 PM
thursday 08:00 AM - 10:00 PM 
friday 08:00 AM - 10:00 PM
call 555395808- 595369098 

 

Please publish modules in offcanvas position.

    

paypal acoount