آینده عجیب مهندسی عمران

آینده عجیب مهندسی عمران

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تکنولوژی در صنعت عمران و ساختمان چنان در حال توسعه است که در آینده ای که به سرعت از راه خواهد رسید شاهد این 10 تحول حیرن انگیز خواهیم بود.

  • استفاده از بامبو برای ساخت شهرها: افزایش ساخت و ساز سریع برای گسترش و توسعه کشورها،  منابع همچون بتن و فولاد به سادگی در دسترس نیستند. بسیاری از شرکت های ساختمانی در حال تغییر رویه و به دنبال استفاده از بامبو در ساخت و ساز هستند.
  • الماس ساخته شده از نانو: الماس سخت ترین ماده ای است که در طبیعت وجود دارد وبه دلیل استحکام آن از جمله مصالح ساختمانی عالی محسوب می شود. محققان به تازگی با استفاده از نانو الماسی ساخته اند که بیست هزار بار از یک تار موی انسان نازک تر است و به مراتب مقاومت و استحکام بیشتری دارد.
  • عایق اروژل: 90 درصداز این ژل را هوا تشکیل می دهد و از این رو  فوق العاده سبک استاین ماده همچنین به دلیل نوع ساختار مقاومت خوبی دارد. از محصولات اروژل به عنوان عایق در ساختمان ها استفاده می شود.  عایق بندی این ژل 4 برابر بیشتر از فایبرگلاس است.
  • چاپگر سه بعدی جاده ها: استفاده از این تکنولوژی در ساخت پیاده روها بسیار مناسب است چرا که  نگه داری و تعمیر انها ساده است. سرعت ساخت پیاده رو ها با استفاده از این ماشین ها  چند برابر پیاده رو سازی در حالت عادی است.
  • اسانسورهای چند جهته بدون کابل: مشکل فعلی آسانسورها اشفال فضا  تنها  برای حرکت در یک راستا است. آسانسورهای جدید  به دلیل بدون کابل بودن می توانند در جهت ها و راستاهای مختلفی حرکت کنند
  •   رنگ خورشیدی: با اینکه پنل های خورشیدی بسیار بزرگ هستند اما آنچنان پر قدرت نیستند. محققان رنگی را برای استفاده روی سلول های خورشیدی ابداع کردند که از نانو ذرات مس و فسفر ساخته شده است.
  • شهرهای عمودی: گفته می شود که جمعیت جهان در سال 2050 به بیش از 9.6 میلیارد نفر می رسد. بعضی از شرکت های ساختمانی، دست به ساخت سازه هایی زده اند که مسکونی، تجاری،‌ اداری هستند و همچنین دارای مراکز خرید می باشند
  •   بتن هوشمند:  تجمع آب در سطح جاده ها و همچنین  خیس بودن بتن در کنار هم منجر به آسیب دیدن زیرساخت ها می شود.  محققان آسفالتی ساخته اند که می تواند آب را جذب کند و از این رو از تجمع آب در سطح جاده ها و وارد شدن خسارت جلوگیری کند
  •   اجرهای هوشمند: شکل ظاهری این آجرها مشابه  لوگوهای اسباب بازی است. این اجرها از بتن ساخته شده اند و دقیقا مانند اجزای یک پازل کنار هم قرار می گیرند. استفاده از این آجرها سبب حذف درای وال ها و  رنگ کردن می شود.
  •   ساخت و ساز از طریق ربات موریانه: موریانه ها قادرند سازه هایی بسیار بزرگ بدون هیچ گونه نظارتی بسازند. با توجه به این موضوع، محققان دانشگاه هاروارد ربات هایی یه شکل موریانه ساختند که قادرند سازه هایی را با استفاده از طرح های اولیه بسازند.

 

بانک آگهی های گرجستان

shopping online

working hour

monday 08:00 AM - 10:00 PM
tuesday 08:00 AM - 10:00 PM
wednesday 08:00 AM - 10:00 PM
thursday 08:00 AM - 10:00 PM 
friday 08:00 AM - 10:00 PM
call 555395808- 595369098 

 

Please publish modules in offcanvas position.

    

 support us click please