Real estate

00995-555395808

 

Technical

00995-595369098 

 

Email

yourapartment

all ads

 

ساکنان یک شهر در یک خانه

ساکنان یک شهر در یک خانه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهر ویتر آلاسکا شهر کوچکی است که در غرب پرنس ویلیام سوند و در میان کوهستان های دیدنی قرار گرفته است. ویتر شهری است که همه ی ساکنانش در یک آپارتمان مستقر هستند! اما چرا چنین انتخاب عجیبی کرده اند؟

سایت ریمونت کاران گرجستان: گوشه ای از این شهر زیبا و حیات وحش بی عیب و نقصش ساختمانی ۱۴ طبقه وجود دارد که به آن برج Begich می گویند. این همان ساختمانی است که همه ی ساکنان ویتر در آن ساکن هستند! یکی از نویسنده هایی که به ویتر در آلاسکا سفر کرده است و از این خانه دیدن کرده است در این باره می نویسد: بار اولی که به داخل این برج قدم گذاشتم، احساس کردم در راهروی مدرسه ام هستم. اداره ی پست دقیقا در ورودی ساختمان است و اداره ی پلیس هم در پایین هال قرار دارد.

مسیر دسترسی شهر ویتر برای خود کانادایی ها هم خیلی راحت نیست و هنوز هم درست شبیه به یک شهر افسانه ای دور از دسترس است.

 

چرا همگی در یک ساختمان زندگی می کنند؟

جواب این سوال در زمستان است. در فصل زمستان بادهایی با سرعت بسیار زیاد و بسیار خشن می وزد و به همین خاطر است که مردم این شهر هر آن چه که هست  را در زیر یک سقف دارند. از اداره پست گرفته تا اداره پلیس، سوپر مارکت، فروشگاه زنجیره ای، مطب دکتر و هر چیز دیگری که فکرش را کنید همه و همه در این ساختمان وجود دارد.

یکی از گردشگرانی که به این شهر رفته است در این باره می گوید که همه ی ساکنان این خانه، در خانه شان دوربین شکاری دارند… جالب است بدانید که آن ها با این عینک ها می توانند جست و خیز وال ها را تماشا کنند! و این یکی از دلایلی است که مردم ویتر عاشق شهرشان هستند و دوست ندارند آن جا را ترک کنند: یعنی طبیعت وحشی. وقتی هم که به سوپر مارکت شهر در این ساختمان بروید می بینید که آنقدرها شلوغ نیست.

برای بیشتر ساکنان ویتر مهم است که آن ها امنیت، آرامش، محیط و اتمسفر خوبی را این جا دارند و از طرف دیگر هم طبیعت این جا خارق العاده است و از هیاهوی شهرهای دیگر به دور است.

 یکی از معلم هایی که در این شهر زندگی می کند درباره ی ویتر می گوید: به نظر من همه چیز در ویتر کاملا عادی و نرمال است و من آن را خانه ی واقعی خود می دانم. در ویتر شما همه را می شناسید و در یک عبارت، ویتر یک جامعه ی کوچک در زیر یک سقف است. بعضی از مردم به خاطر همین ارتباطات بالا و نزدیکی ای که در ویتر وجود دارد عاشق آن شده اند. یکی دیگر از مواردی که شهر ویتر آلاسکا را بسیار منحصر بفرد می کند چشم اندازی است که از آن می توانید داشته باشید. تصور کنید که شهر با کوه های عظیمی احاطه شده است و همیشه در اطراف آن مه نسبتا غلیظی وجود دارد و مردم شهر هر روز با دیدن این صحنه ها از خواب بیدار می شوند… باور نکردنی است.

 

حقایق جالب از ویتر آلاسکا

  • ویتر غربی ترین شهر ایالات متحده است، این شهر هر ساله ۱۹٫۸ اینچ باران و ۲۴۹ اینچ برف دریافت می کند.
  • نام شهر ویتر از نام نویسنده ای آمریکایی به نام جان گرین لیف ویتر برداشته شده است. از بین سال های ۱۸۰۷ تا ۱۸۹۲ زندگی می کرده است و به خاطر نوشته های ضد برده داری اش مشهور بود.
  • شهر ویتر در طول جنگ جهانی دوم گسترده تر شد و در واقع ایالات متحده نیروهای نظامی اش را در این منطقه مستقر کرد.
  • تقریبا آخرین آمارگیری ای که از شهر ویتر آلاسکا گرفته شده است در سال ۲۰۱۶ بوده که تعداد شهروندان آن به ۲۱۸ نفر تخمین زده شده است.
  • به ویتر لقب شهری در زیر یک سقف را داده اند و دلیل آن هم این است که همه ی ساکنانش در یک آپارتمان ۱۴ طبقه زندگی می کنند که شامل یک اداره پست، یک فروشگاه همگانی، سوپر مارکت، مراکز کنفرانس، کلیسا، زمین های بازی، استخر و… است.
  • یکی از حقایقی که در باره ی ویتر وجود دارد این است که این شهر در روز ۲۸ مارچ سال ۱۹۶۴، خسارتی برابر ۱۰ میلیون دلار دید و دلیل آن هم زلزله ی وحشتناکی بود که در آن اتفاق افتاد. در این سال، زلزله ای به قدرت ۹٫۲ ریشتر اتفاق افتاد که بزرگ ترین و سهمگین ترین زلزله ی تاریخ آمریکا بوده است. ظاهرا در جریان این زلزله ۱۳ نفر کشته شدند.
  • تنها راه دسترسی به ویتر، تونلی به طول ۱۳۰۰۰ فوت است که باید از آن رد شد و این تونل از میان کوه مینارد می گذرد. هم قطار و هم بزرگراه هر دو از این تونل رد می شوند!

 

منبع whittieralaska.gov :

 

 

ریمونت و بازسازی آپارتمان در گرجستان؛ بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت: 555395808

shopping online

working hour

monday 08:00 AM - 10:00 PM
tuesday 08:00 AM - 10:00 PM
wednesday 08:00 AM - 10:00 PM
thursday 08:00 AM - 10:00 PM 
friday 08:00 AM - 10:00 PM
call 555395808- 595369098 

 

Please publish modules in offcanvas position.

    

paypal acoount